16.5. 2016 Časté dotazy o Cambridge zkouškách

Je lepší papírová nebo počítačová forma testu?
Doporučujeme našim studentům počítačovou formu, a to z několika důvodů. Zde jsou některé z nich:

  • Zkouška na počítači se koná daleko častěji než papírová forma. Výsledky obdržíte rychleji a na zkoušku se nemusíte hlásit s tak velkým předstihem. Ukončení registrací bývá většinou jen tři týdny před konáním zkoušky, zatímco u papírové formy je to až šest týdnů.
  • V rámci poslechové částí máte vlastní set sluchátek, což garantuje perfektní kvalitu zvuku bez jakýchkoliv rušivých elementů na pozadí, které mohou nastat při přehrávání zvuku v místnosti.
  • U písemné části můžete na počítači editovat text daleko rychleji. Kromě toho, většina z nás je zvyklá psát na klávesnici než ručně. Můžete opravovat  chyby, přidávat a odebírat slova a fráze, aniž byste tím museli znepřehlednit text na papíru.
  • Vyplňování prázdných polí při čtení je daleko snadnější, jelikož jsou věty (FCE) nebo odstavce (CAE) automaticky přesunuty na správné místo do textu, což umožňuje snadnější kontrolu celého textu.
  • A nemějte obavy, dostanete také extra papír, aby jste si mohli zapisovat poznámky a je zde také možnost zvýrazňovat části textu, stejně jako v Microsoft Word. Klikněte zde pro shlédnutí shrnutí všech výhod počítačové verze.

Co se stane, když zkoušku nesložím?
Neúspěšné složení zkoušky není nikdy dobrou zkušeností. Naši lektoři budou během kurzu sledovat Váš pokrok a posoudí, zda jste na zkoušku připravení a máte šanci ji úšpěšně zvládnout. V případě, že Vám lektor absolvování zkoušky nedoporučí, poradí Vám s výběrem vhodného kurzu, který Vám pomůže ke zlepšení úrovně angličtiny a vyššímu skóré v testu.

Můžu znovu absolvovat pouze část zkoušky, ve které jsem nebyl úspěšný?
Ne, nelze absolvovat pouze část zkoušky. Tu budete muset celou absolvovat znovu.

Musím nejdříve složit zkoušku FCE, abych mohl získat certifikát CAE?
Ne, nemusíte nejdřív absolvovat zkoušku FCE před CAE. Musíte však mít požadovanou úroveň angličtiny a seznámit se se všemi čtyřmi částmi zkoušky. Požadované úrovně jsou: pokročilejší B2 (pokročilí) úroveň pro FCE a pokročilejší C1 (velmi pokročilí) úroveň pro CAE. Pokud si svou úrovní nejste jistí, není nic lepšího než přijít do naší školy Oxford House a absolvovat písemnou a ústní část s jedním z našich lektorů.

Proč musím absolvovat vstupní test?
Vstupní test Vám pomůže s volbou správného kurzu, který je vhodný pro Vaši úroveň angličtiny a cíle, kterých chcete dosáhnout. To je samozřejmě velmi důležité a chceme tím zajistit to, abychom Vám mohli pomoci, jak nejlépe dokážeme.

Před zápisem na jeden z našich kurzů Vás tedy požádáme o absolvování vstupního testu. Ten zahrnuje otázky s možností volby z uvedených variant odpovědí, dále sepsání krátkého textu na dané téma a ústní část. Po té s Vámi lektor probere výsledky testu a Vaše cíle a pomůže Vám výběru vhodného kurzu.

Musím se po absolvování testu řídit doporučením lektora?
Všichni naši zkoušející lektoři byli speciálně vyškoleni a mají zkušenosti s výukou kurzů pro Cambridgeské zkoušky. Proto se budete moci zapsat pouze na kurz, který Vám lektor doporučí. Pokud nebudete s výběrem spokojeni, můžete si domluvit schůzku s našim metodikem výuky a probrat Vaši situaci s ním.

Určitě složím zkoušku úspěšně po absolvování přípravného kurzu?
Naše kurzy jsou vynikající pro přípravu studentů na oficiální zkoušku. Kromě účasti na kurzu budete také muset pravidelně plnit domácí úkoly a věnovat se také několik hodin samostudiu. K dipozici budete mít také možnost docházet zdarma na kurz AM training po celou dobu trvání kurzu. Vaše práce ve třídě i mimo ní je zásadní pro zdokonalení Vaší angličtiny a přípravu na zkoušku. Avšak každý student je jiný a někteří dělají pokroky rychleji než ostatní. Absolvování zkoušky nanečisto u nás v Oxford House Vám pomůže si ujasnit, zda jste na zkoušku připraveni a lektor s Vámi následně podrobně projde výsledky. Neexistuje garance toho, že zkoušku úspěšně zvládnete, ale naši lektoři Vám doporučí účast na zkoušce pouze v případě, že máte slušnou šanci ji zvládnout. Pokud budou opačného názoru, poradí Vám, co můžete dále dělat pro zlepšení Vaší úrovně angličtiny.

Proč nabízíte zkoušku nanečisto?
Máme za to, že zkouška nanečisto umožní studentům zažít, jak taková zkouška vypadá, a to v jim známém prostředí bez zbytečného tlaku na povinnost uhradit poplatek za zkoušku. Zkoušky nanečisto se konají vždy na poslední lekci přípravného kurzu.

Je potřeba zkoušku nanečisto v Oxford House absolvovat?
Není to povinné, ale důrazně doporučujeme využít tuto možnost jako skvělou příležitost otestovat sám sebe před absolvováním oficiální zkoušky.

Můžu absolvovat zkoušku nanečisto v jiný den?
Nabízíme pouze jeden termín, a to na poslední lekci přípravného kurzu, proto bychom Vás rádi požádali, abyste si v tento den udělali čas a opravdu se zkoušky nanečisto zúčastnili.

Může mi lektor absolvování zkoušky doporučit, i když se neúčastním zkoušky nanečisto?
Ano, v některých případech lektor může takto studenta ke zkoušce doporučit.

Může mi lektor absolvování zkoušky doporučit, pokud zkoušku nanečisto nezvládnu?
Zkoušku nanečisto byste měli bez problémů zvládnout. V případě, že nebudete úspěšní, lektor s Vámi danou situaci prokonzultuje. Pokud byste se přesto na zkoušku chtěli sami přihlásit, můžete tak učinit prostřednictvím instituce British Council.

Kolik stojí oficiální zkouška Cambridge?
Poplatek činí okolo 4 400 Kč pro FCE a 4 600 Kč pro CAE zkoušku a není zahrnut v ceně přípravného kurzu. Prosím, berte na vědomí, že cena se do budoucna může měnit.

Jak se můžu na zkoušku připravit mimo třídu?
Existuje mnoho způsobů jak zdokonalit Vaši angličtinu také mimo třídu. Můžete nás sledovat na Facebooku, kde uvádíme nápady a tipy pro studium angličtiny, nebo se můžete zapojit do naší sítě OH connect. Jako náš student můžete využít knihovnu, která je k dispozici na recepci školy. K zapůjčení nabízíme knihy ve všech úrovních spolu s audio CD.
Máte další dotazy? Neváhejte nás kontaktovat.